Matouš Ruml - Životopis

18. května 2009 v 6:25 | Extan84
Narodil se v Praze ve znamení Vah. K divadlu poprvé přičichl v 6 letech, když ho maminka společně s jeho o dva roky starším bratrem přihlásila do Dětského divadelního studia (DDS) při Praze 5 (v tehdejším divadle Labyrint, dnešním Švandově divadle). Původně maminka hledala nějakou aktivitu pro bratra, protože byl mimořádně aktivní a potřeboval to ze sebe nějak dostat. V DDS Matouše divadlo a herectví začalo bavit, poprvé stál na prknech velkého divadla v dětských rolích ve hře "Job" a v tříhodinovém představení "Trójánky", kde jeho divadelní babičku hrála p. Věra Galatíková.
Zahrál si i v několika televizních dětských rolí, například v seriálu "Život na zámku", v televizní inscenaci "Hodiny od Furniéra" a v televizní pohádce "Princ z pohádky". V DDS věrně zůstal až do svých 16 let. Poté se přihlásil na Pražkou konzervatoř, protože si byl jistý, že herectvím se jednou bude živit.
Nepřijali ho a tak šel studovat Střední průmyslovou školu dopravní, obor Provoz a ekonomika dopravy. Po roce tohoto studia se přesvědčil, že nechce řídit provoz na letišti ani v železniční stanici a znovu podal přihlášku na Pražskou konzervatoř. Tentokrát s úspěchem. Jeho ročníkovými profesory se stali František Laurin a Johana Tesařová.
Během studia Matouš hostoval v Divadle konzervatoře (DIK) ve hrách "Škola pro ženy" (role - Horác), "Ťululum" (trojrole sluhů) a "Výprodej". Měl možnost hostovat v Divadle ABC ve hrách "Mam´zelle Nitouche" a "Veselé paničky Windsdorské" a také ve Stavovském divadle v představení "Arkádie".
Zkusil hostování i v mimopražských divadlech. Například v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem si zahrál v muzikálu "West side story" (role - Prcek), v Klicperově divadle v Hradci Králové v inscenaci "Zdravý nemocný" (role - notář, Tomáš).
K jeho absolventským představením v DIKu patří "Hodina mezi psem a vlkem" (role - Filip Sermoy), "Jak se vám líbí" (role - Orando), "Kytice" (role - Poutník) a "Hrdina západu" (role - Christy Mahon).
V roce 2008 školu úspěšně ukončil absolutoriem. V současné době hostuje v Divadle Na prádle ve hře "Pacient doktora Freuda" (role - Adolf Hitler), ve Švandově divadle na Smíchově v inscenaci "Dorotka"(role - Marek) a v A-studiu Rubín v představení "Obchodník s deštěm" (role - Bill Starbuck).
Od 1. 8. 2008 nastoupil angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Jeho první roli je Lysander ve hře Williama Shakespeara "Sen svatojánské noci" v režii Jana Kačera.
Během studií na Pražské konzervatoři natáčel televizní pohádku "Tajemství lesní země" (ČT), seriál "Letiště" (TV Prima) role Vítka Halase a také spolumoderoval dětský pořad na ČT "Hřiště 7 - To mufíš vidět" s plyšovým Mufem. V současné době můžete Matouše vidět v původním českém sitcomu "Comeback" (role - Lexa) na TV Nova.
V roce 2007 se oženil se svou ženou Terezou, která je pro něj hlavní inspirací, oporou, přítelkyní a jsou spolu velmi šťastni, mimo jiné i proto, že čekají prvního potomka.
Mimo divadlo, které Matouše naplňuje a baví, si rád zahraje tenis se svým tátou a sem tam si upeče nějaký dort, speciálně Tiramisu.

Narození - 4.10.1985
Věk - 23 let
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sabča sabča | Web | 30. května 2009 v 20:52 | Reagovat

Maty je dobré

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
!!!Používej při kopírování!!!